אודותינו

12 דקות התחילה ביולי 2011 כסדרת ערבים של הרצאות קצרות. במשך עשרות ערבים כינסנו שישה מרצים ומרצות מתחומים שונים – כמו ארכיטקטורה, משחק, ספרות, קולנוע, מדע, מחשבים, חקלאות, תוכנה ופיזיקה – ואפשרו להם לדבר במשך 12 דקות בדיוק על תחום המומחיות או התשוקה שלהם מול קהל של מאות אנשים. התגובות לערבים האלו היו מדהימות הן מהצד של המרצים והן מהצד של הצופים, והדרישה להרצות ולהאזין הלכה וגדלה. תוכלו לראות את כל ההרצאות באתר שלנו: www.12dakot.co.il.

בעקבות ההצלחה המסחררת של אותם ערבים, הבנו שיש בידינו שני יתרונות ברורים:

  • פורמט מנצח – 12 דקות הן בדיוק הזמן הנכון כדי לומר דבר מה בעל משמעות. מצד אחד, זהו זמן מספיק כדי להגיע לאמירה מורכבת, אשר דורשת הבנה ומומחיות. מצד שני זהו זמן קצר מספיק כדי להחזיק בקשב ההולך ומתמעט של הצופים והמאזינים
  • ידע משמעותי בהעברת מסרים – זה לא פשוט לבנות הרצאה ומצגת בת 12 דקות. כדי לעשות זאת יש להבין היטב את הנושא עליו אתה מתכוון לדבר, לצמצם אותו למהות הבסיסית ביותר שלו, לוותר על מלים גבוהות, ולקחת את הצופה שלך איתך למסע. אחרי שעבדנו עם עשרות מרצים אנחנו בטוחים כי אנחנו יודעים איך להדריך אנשים ביציאה אל המסע הזה.

עכשיו אנחנו אורזים איתנו את הידע שצברנו ומציעים לארגונים ליצור אצלם בבית ערב חד פעמי ומעורר השראה אשר ילמד את העובדים שלהן כלים בסיסיים בניהול זמן, בעמידה מול קהל וביצירת מצגות, שישמשו אותם עוד זמן רב לאחר תום האירוע.

12 דקות הוא חלק ממגמה הולכת וגוברת בישראל ובעולם של עסקים חברתיים. עסקים חברתיים הם עסקים שמנסים לאזן בין שתי מטרות שוות בחשיבותן: עשיה חברתית/סביבתית/תרבותית לצד רווח כלכלי. הערבים הפתוחים לציבור של 12 דקות נעשים בהתנדבות, ו-12 דקות לחברות הוקם בניסיון ליצור מודל כלכלי בר קיימא שיאפשר את המשך קיום הערבים ופיתוחם, לתועלת הציבור.